برای آلرژی چه چیزی می توانم به سگم بدهم؟

برای آلرژی چه چیزی می توانم به سگم بدهم؟

برای آلرژی چه چیزی می توانم به سگم بدهم؟

آیا توله سگ خود را بیشتر در حال خاراندن دیده اید؟ ریزش مو چطور؟ آنچه ممکن است مشاهده کنید که توله سگ بیچاره خود از آن رنج می برد، آلرژی است که در سگ ها نسبتاً رایج است و می تواند به طرق مختلف ظاهر شود، از عفونت های پوستی و گوش گرفته تا خارش و قرمزی پوست. خوشبختانه، گزینه های زیادی برای تسکین آلرژی در سگ ها وجود دارد، از جمله درمان های دامپزشک، درمان های خانگی آسان برای آلرژی سگ و گزینه های بدون نسخه (OTC) که فقط نیاز به مراجعه به داروخانه محلی شما دارند. و همه را مورد بحث قرار خواهیم داد.

البته همیشه توصیه می شود قبل از شروع هر گونه درمان برای آلرژی با دامپزشک خود صحبت کنید و در صورت امکان با دامپزشک خود برای تعیین و از بین بردن علت اصلی آلرژی در سگ خود همکاری کنید.

تشخیص آلرژی سگ

دامپزشکان آلرژی های پوستی در سگ ها را به سه دسته اصلی دسته بندی می کنند:

1-درماتیت آلرژیک کک :

این به دلیل حساسیت به بزاق کک ایجاد می شود و شایع ترین نوع واکنش های آلرژیک در سگ ها است.

- نشانه کلاسیک درماتیت آلرژیک کک (FAD) در سگ ها، نقاط داغ، یا در اطراف پایه دم یا اطراف گردن است.

- سگ‌هایی که به کک‌ها حساسیت دارند، آنقدر خارش دارند که به پوست خود حمله می‌کنند، موها را بیرون می‌کشند و «نقاط داغ» خام و قرمز رنگ ایجاد می‌کنند.

درماتیت آلرژی کک می تواند آنقدر شدید باشد که فقط نیش یک کک در حال عبور را لازم می آورد تا یک سگ بدبخت شود.

2-آلرژی های محیطی، مانند آلرژی های فصلی :

- سگ های مبتلا به آتوپی به صورت فصلی در اطراف صورت، پنجه ها و زیر بغل خود خارش دارند.

- عفونت های مکرر گوش همراه با آتوپی شایع است.

آتوپی معمولاً برای اولین بار در سگ های 1 تا 3 ساله دیده می شود. عفونت های ثانویه پوست با مخمر و باکتری شایع هستند.

3- آلرژی غذایی :

این زمانی است که سگ به یک ماده غذایی که معمولا منبع پروتئین است واکنش نشان می دهد. در حالی که نسبت به سایر مسائل کمتر شایع است، حدود 10 درصد از سگ ها ممکن است از آلرژی غذایی رنج ببرند. سگ هایی که آلرژی غذایی دارند اغلب همزمان درماتیت آلرژی کک و/یا آتوپی نیز دارند.

- سگ های مبتلا به آلرژی غذایی در ناحیه کفل، زیر بغل، کشاله ران، صورت و بین انگشتان پا خارش دارند.

- شایع ترین آلرژن ها در سگ ها پروتئینی هستند و شامل مرغ، گوشت گاو، گوشت خوک، تخم مرغ، سویا و لبنیات هستند.

آلرژی‌های غذایی معمولاً غیرفصلی هستند (در تمام طول سال) و سگ‌های مبتلا معمولاً به مدت دو سال قبل از ایجاد علائم، با این ماده غذایی تغذیه می‌شوند.

به طور کلی، علائم زیر با آلرژی در سگ همراه است:

- خارش بیش از حد که با افزایش خود خاراندن، جویدن، لیسیدن و/یا مالیدن پوست روی فرش یا مبلمان مشهود است.

- سرخ پوست

- ریزش مو

- تورم صورت، لب ها، پلک ها یا گوش ها

- برجستگی های قرمز یا جوش روی پوست (عفونت پوستی)

- افزایش بوی پوست

- پوست ضخیم که تیره شده است (عفونت مخمری مزمن)

- پنجه های قرمزی که ممکن است در اثر لیس زدن زیاد قهوه ای رنگ شوند

- افزایش بو، ترشح و خارش از گوش (عفونت گوش)

- خارش، آبریزش چشم

- کندوها

- شوره سر بیش از حد

- استفراغ، اسهال، گاز اضافی (معمولاً با آلرژی غذایی دیده می شود)

- عطسه یا سرفه کردن

درمان آلرژی سگ

اگر متوجه هر یک از این علائم آلرژی در سگ خود شده اید، راه های مختلفی برای درمان علائم وجود دارد، از جمله با گزینه های OTC، داروهای DIY، و داروهای تجویزی. ما درمان‌ها را بر اساس نوع آلرژی دسته‌بندی می‌کنیم که از آلرژی‌های فصلی (آتوپی یا درماتیت آتوپیک) شروع می‌شود.

به یاد داشته باشید: همیشه ایده خوبی است که قبل از درمان آلرژی سگ خود را با دامپزشک خود چک کنید.

درمان آلرژی فصلی :

داروهای OTC :

اگر سگ شما عفونت پوستی، انگل های خارجی یا آلرژی غذایی دارد، استفاده از محصولات بدون نسخه ممکن است کمکی نکند و ممکن است آن را بدتر کند. اگر سگ شما پاسخ نمی دهد، با دامپزشک خود مشورت کنید.

آنتی هیستامین ها :

بسیاری از سگ ها به داروهای آلرژی OTC انسانی که می توانید در اکثر داروخانه ها خریداری کنید، به خوبی پاسخ می دهند. رایج ترین آنتی هیستامین برای سگ ها دیفن هیدرامین (با نام تجاری بنادریل) است. همچنین در قرص های ProSense Dog Itch & Alergy Solutions یافت می شود، اگر دیفن هیدرامین در دوز توصیه شده 1 میلی گرم دیفن هیدرامین به ازای هر پوند از وزن بدن از طریق خوراکی داده شود، در اکثر سگ ها بی خطر است. به عنوان مثال، اگر یک سگ 25 پوندی دارید، باید 25 میلی گرم دیفن هیدرامین بدهید.

دادن بنادریل به سگ‌ها ممکن است باعث خواب‌آلودگی برخی سگ‌ها و برخی سگ‌ها بیش از حد شود و برای همه سگ‌ها بی‌خطر نیست. بنابراین، قبل از دادن آن به سگ خود با دامپزشک خود صحبت کنید.

اگر بنادریل برای سگ شما کار نمی کند، آنتی هیستامین های OTC دیگری نیز در دسترس هستند، از جمله هیدروکسیزین، لوراتادین (با نام تجاری کلاریتین)، کلرفنیرامین، کلماستین، فکسوفنادین و ستیریزین (زیرتک). با دامپزشک خود در مورد اینکه کدام گزینه برای سگ شما بهترین است و دوز صحیح مصرفی صحبت کنید.

دستمال مرطوب و شامپو ضد حساسیت :

اگر سگ شما آلرژی فصلی دارد، دادن آنتی هیستامین های خوراکی همراه با پاک کردن یا شستن مواد حساسیت زا از روی سگ برای جلوگیری از خارش بسیار مفید است. شما می توانید سگ خود را با دستمال مرطوب حیوان خانگی پاک کنید، مانند دستمال مرطوب کننده آلرژی TropiClean Oxy Med پس از بیرون رفتن و غلتیدن در علف، یا می توانید سگ خود را به صورت دوره ای با شامپوی ضد حساسیت، مانند بهترین شامپو ضد آلرژی زا برای سگ، حمام کنید. شامپو ضد حساسیت ملایم Perfect Coat.

همچنین می توانید از شامپویی استفاده کنید که برای کاهش خارش طراحی شده است، مانند شامپو ضد خارش سگ Nootie Medicated. شامپوها و نرم کننده های دامپزشکی مانند شامپو Virbac Epi-Soothe و کرم شستشو نیز برای کاهش سریع خارش و خشکی فرموله شده اند.

هنگام حمام کردن سگ برای آلرژی، مهم است که کف آن را به مدت 5 تا 10 دقیقه قبل از آبکشی روی سگ خود بگذارید و شامپو را کاملا با آب خنک بشویید. از آب داغ استفاده نکنید زیرا باعث خشکی پوست و تشدید خارش می شود. برای کنترل خارش، سعی کنید سگ های خارش دار را بیش از یک تا دو بار در هفته حمام کنید.

درمان های DIY

اسیدهای چرب امگا 3 :

برخی از سگ های مبتلا به آلرژی فصلی به خوبی به مکمل های روغن ماهی پاسخ می دهند. مکمل‌های روغن ماهی، مانند ژل‌های نرم Omega-3 Pet Nordic Naturals، به کاهش التهاب مرتبط با آلرژی‌های پوستی کمک می‌کنند و به سلول‌های پوست کمک می‌کنند تا یک سد قوی در برابر آلرژن‌ها حفظ کنند. با این حال، می‌توانید به سگ بیش از حد روغن ماهی بدهید، و روغن ماهی برای همه سگ‌ها توصیه نمی‌شود. بنابراین، قبل از دادن روغن ماهی به سگ خود، با دامپزشک خود در مورد دوز مناسب مشورت کنید.

اسیدهای چرب امگا 3 که به سگ‌های مبتلا به آلرژی کمک می‌کنند عبارتند از EPA (ایکوزاپنتانوئیک اسید) و DHA (اسید دوکوزاهگزانوئیک). در حالی که سگ ها می توانند GLA (گاما-لینولنیک اسید) و ALA (اسید گاما-لینولنیک و اسید آلفا-لینولنیک به ترتیب - اسیدهای چرب موجود در روغن گل مغربی و بذر کتان) را تبدیل کنند، آنها این کار را ضعیف انجام می دهند و بیشترین سود را از اسید چرب می برند. مکمل ماهی یا روغن کریل همچنین، بسیاری از محصولات روغن ماهی OTC دارای غلظت کافی اسیدهای چرب امگا 3 برای کمک به آلرژی نیستند. از دامپزشک خود بخواهید دوز خاصی را برای سگ شما تعیین کند.

پروبیوتیک ها :

برخی از سگ های مبتلا به آلرژی فصلی از مصرف پروبیوتیک سود می برند.

آلرژی ها به دلیل التهاب و سیستم ایمنی غیرعادی بیش فعال است. بزرگترین سیستم ایمنی بدن GALT نام دارد و در روده قرار دارد. روده‌های ناسالم یا ملتهب با باکتری‌های غیرطبیعی روده می‌توانند به آلرژی کمک کنند، به همین دلیل است که مکمل‌سازی پروبیوتیک‌ها برای سگ‌های آلرژیک ممکن است به کاهش التهاب در بدن و متعادل کردن مجدد سیستم ایمنی روده کمک کند.

سگ ها را با پروبیوتیک های انسانی مکمل نکنید زیرا باکتری های روده انسان با سگ ها متفاوت است. از یک محصول مخصوص سگ مانند Purina Pro Plan Veterinary Diets FortiFlora Powder Digestive Digestive Digest for Dogs استفاده کنید.

کوئرستین :

کوئرستین ممکن است مانند آنتی هیستامین ها برای سگ های مبتلا به آلرژی مفید باشد. کوئرستین التهاب و ترشح هیستامین مرتبط با آلرژی های فصلی در سگ ها را کاهش می دهد و به طور هم افزایی با بروملین برای ایجاد یک اثر ضد التهابی قوی تر عمل می کند. بنابراین، به دنبال مکملی باشید که حاوی هر دو باشد.

دوز 5 تا 10 میلی گرم به ازای هر پوند از وزن بدن دو بار در روز است. به عنوان مثال، یک سگ 20 پوندی 100 تا 200 میلی گرم دو بار در روز مصرف می کند.

شما می توانید کورستین را در هر جایی که مکمل ها فروخته می شوند خریداری کنید. فقط مطمئن شوید که حاوی مواد دیگری مانند زایلیتول که برای سگ ها سمی است، نباشد. در صورت شک، از تیم مراقبت دامپزشکی خود بخواهید که توصیه های مکمل ایمن را ارائه دهد.

نسخه دارو :

گاهی اوقات، درمان‌های خانگی برای آلرژی سگ کافی نیست، و برای جلوگیری از خارش به چیزی از دامپزشک خود نیاز دارید که با نسخه قوی باشد. خوشبختانه، محصولات زیادی در دسترس هستند که می توانند به تنهایی یا در ترکیب با داروهای خانگی برای آلرژی سگ استفاده شوند تا میزان مناسبی تسکین را برای سگ شما فراهم کنند، از جمله:

درمان های موضعی تجویزی
- درمان های خوراکی تجویزی
- واکسن های آلرژی

همیشه مطمئن شوید که به دامپزشک بگویید در حال حاضر چه داروهای OTC و جامعی را به سگ خود می دهید، زیرا آنها به طور بالقوه می توانند با داروهای تجویزی تداخل داشته باشند.

درمان های موضعی :

اگر سگ شما دارای یک نقطه داغ قرمز و خارش دار است، پماد Animax (یک درمان موضعی تجویزی که ترکیبی از کورتیکواستروئید، ضد قارچ و آنتی بیوتیک است) ممکن است کمک کند. اسپری‌های موضعی حاوی یک استروئید، مانند اسپری جنسیس توسط Virbac، اغلب برای نقاط داغ با خارش موضعی نیز تجویز می‌شوند.

درمان های خوراکی :

اگر آنتی هیستامین های خوراکی OTC، روغن ماهی و محصولات موضعی آن را کاهش نمی دهند، وقت آن است که گزینه های درمان آلرژی سگ با نسخه را برای سگ خارش دار خود بررسی کنید.

در روزگاران قدیم، تنها گزینه‌های تجویز خوراکی موجود، استروئیدها مانند پردنیزون، پردنیزولون، تریامسینولون و بتامتازون بودند. در حالی که این داروها علائم آلرژی را متوقف می‌کنند، اما با مجموعه‌ای از عوارض جانبی منفی، از جمله افزایش اشتها، افزایش مصرف آب و ادرار، و افزایش حساسیت به عفونت‌ها همراه هستند. همچنین استروئیدها در مورد آلرژی های غذایی تأثیر کمتری دارند.

استروئیدهای خوراکی و تزریقی هنوز در برخی از موارد آلرژی سگ استفاده و تجویز می شوند، اما داروهای جدیدی در دسترس هستند که هنوز خارش را بدون عوارض جانبی متوقف می کنند.

آتوپیکا :

آتوپیکا نام تجاری سیکلوسپورین است، دارویی برای سگ های مبتلا به آلرژی.

- به طور کلی بی خطر در نظر گرفته می شود، اما می تواند باعث استفراغ، اسهال یا از دست دادن اشتها در برخی از سگ ها شود. با نگهداری آتوپیکا در فریزر می توانید احتمال عوارض جانبی منفی را کاهش دهید.

-آتوپیکا باید یک تا دو ساعت قبل از غذا یا دو ساعت بعد از غذا داده شود.

- اکثر دامپزشکان برای تکمیل این نسخه نیاز به آزمایش خون سالانه و معاینه دارند.

- آتوپیکا چهار تا شش هفته طول می کشد تا تسکین پیدا کند و ممکن است در این مدت برای سگ شما استروئیدها برای کنترل علائم آلرژی تجویز شود.

آپوئل :

Apoquel یکی دیگر از داروهای تسکین آلرژی با نسخه جدیدتر برای سگ ها است که گفته می شود حتی عوارض جانبی کمتری نسبت به آتوپیکا دارد.

- آپوکئل در عرض چهار ساعت اثر می گذارد و می توان آن را در هر زمانی شروع کرد یا آن را برای کنترل خارش متوقف کرد.

- با هدف قرار دادن و مهار مسیر سیگنالینگ خارش و التهاب عمل می کند.

- این دارو دو بار در روز به مدت حداکثر 14 روز تجویز می شود و می تواند طولانی مدت با بروز عوارض جانبی کم تجویز شود.

- Apoquel را نباید به سگ هایی با آلودگی های پوستی انگلی یا سرطان های از قبل موجود داده شود.

تماریل-پی :

دامپزشک شما همچنین ممکن است درمان با Temaril-P را توصیه کند، یک داروی خوراکی ضد حساسیت که ترکیبی از آنتی هیستامین تری مپرازین با استروئید پردنیزولون است.

- این دارو را می توان برای کنترل آلرژی های فصلی یا کک تجویز کرد.

- از آنجایی که محصولات دارای نسخه قوی می توانند عوارض جانبی ناخواسته و نگرانی های ایمنی احتمالی برای افراد داشته باشند، آنها باید فقط تحت نظارت دامپزشک استفاده شوند.

شات های آلرژی :

اگر سگ شما نمی تواند داروهای خوراکی را تحمل کند یا نمی خواهید داروهای خوراکی را برای مدت طولانی تجویز کنید، ممکن است بخواهید با دامپزشک خود در مورد تزریق آلرژی صحبت کنید که معمولاً به عنوان واکسن های آلرژی شناخته می شود.

دو واکسن اصلی آلرژی موجود است:

1- واکسن های آلرژی سنتی که با آزمایش پوست یا خون ایجاد می شوند

2- گزینه نسخه عمومی، Cytopoint

پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) و درمان با سلول های بنیادی کمتر رایج است، اما چیزی است که به طور بالقوه باید با دامپزشک خود صحبت کنید.

شات آلرژی سنتی :

واکسن آلرژی سنتی مستلزم آن است که سگ خود را برای آزمایش آلرژی نزد دامپزشک محلی خود یا یک متخصص پوست دامپزشکی ببرید. آلرژی با آزمایش خون یا با تست پوستی بررسی می شود. تست پوستی پریک دقیق تر در نظر گرفته می شود و معمولا فقط توسط متخصصین پوست دامپزشکی انجام می شود.

پس از انجام آزمایش، سرم آلرژی ایجاد می شود. این سرم آلرژی از طریق یک سری تزریق انجام می شود و در نظر گرفته شده است تا سگ شما را به مرور زمان نسبت به آلرژن هایی که باعث ناراحتی او می شود، حساسیت زدایی کند. واکسن های آلرژی تنها راه برای کاهش واقعی موارد علائم آلرژی است. تمام درمان های دیگر با هدف کنترل علائم هستند.

سیتوپوینت :

Cytopoint گزینه دیگری است که به صورت تزریقی تجویز می شود. در عرض یک روز شروع به تسکین می کند و خارش آلرژیک را به مدت چهار تا هشت هفته کنترل می کند. این کار با هدف قرار دادن و خنثی کردن اینترلوکین 31 (IL-31)، یک پیام رسان شیمیایی در بدن سگ شما است که باعث خارش او می شود.

Cytopoint فقط از طریق دامپزشک محلی شما در دسترس است و عوارض جانبی کمی دارد. اگر سگ شما نمی تواند داروهای خوراکی را تحمل کند، به داروهای خوراکی پاسخ نمی دهد یا بیماری های همزمانی دارد که تجویز سایر داروهای آلرژی را ممنوع می کند، ممکن است گزینه خوبی باشد.

پلاسمای غنی از پلاکت و سلول های بنیادی :

پلاسمای غنی از پلاکت و درمان با سلول های بنیادی، که هر دوی آنها برای مدتی طولانی برای درمان بیماری های مفصلی در سگ ها مورد استفاده قرار گرفته اند، در سگ هایی که از آلرژی های فصلی رنج می برند نیز تأثیر مثبتی دارند. با دامپزشک خود در مورد این درمان های پیشرفته صحبت کنید.

درمان درماتیت آلرژی کک :

داروهای OTC :

برای سگ های مبتلا به درماتیت آلرژیک کک، داروهای بدون نسخه شامل موارد زیر است:

- دستمال مرطوب و شامپو به صورت موضعی

- اسیدهای چرب امگا 3، که می تواند به سلامت پوست کمک کند، اما در درمان درماتیت آلرژیک کک کمک نمی کند.

داروهای تجویزی :

- آپوئل

- پردنیزون

- پردنیزولون

- تریامسینولون

- بتامتازون

- Animax

- اسپری جنسیس

درمان آلرژی غذایی سگ :

اگرچه آلرژی های غذایی در سگ ها نسبت به آلرژی آتوپی یا کک کمتر شایع است، اما همچنان ممکن است رخ دهد.

اگر سگ شما در تمام طول سال آلرژی دارد یا پوستش خارش دارد که بعد از خوردن غذاهای خاص شعله ور می شود، ممکن است سگ شما حساسیت غذایی داشته باشد و ممکن است نیاز به غذای مخصوص سگ داشته باشد که مخصوص سگ های مبتلا به آلرژی است. برای گزینه های پیشنهادی با دامپزشک خود مشورت کنید.

در اینجا اصول اولیه برای درمان آلرژی به غذای سگ آمده است:

- آزمایش حذف مواد غذایی

- رژیم غذایی ضد حساسیت

- رژیم غذایی هیدرولیز شده

- رژیم پروتئینی جدید

آزمایش حذف مواد غذایی

آلرژی غذایی تنها با آزمایش حذف مواد غذایی قابل تشخیص است.

اصل اساسی آزمایش غذا این است: شما با دامپزشک خود برای انتخاب یک رژیم غذایی ضد حساسیت برای سگ خود کار می کنید (در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح می دهیم)، و سپس بعد از اینکه سگ خود را به آرامی طی سه تا پنج روز به غذای جدید تبدیل کردید، به مدت هشت تا 10 هفته فقط با آن غذا تغذیه می کند. این بدان معناست که هیچ چیز دیگری به جز غذای ضد حساسیت در دهان سگ شما نمی رود - هیچ خوراکی دیگری، غذای سفره، داروهای طعم دار، یا جویدن و غیره. سگ شما باید فقط آن غذا را مصرف کند.

رژیم غذایی ضد حساسیت

دلیل اینکه شما باید فقط به مدت هشت تا 10 هفته از رژیم غذایی ضد حساسیت استفاده کنید، تشخیص آلرژی غذایی است. از آنجایی که حدود 20 روز طول می کشد تا اپیدرم (پوست) سگ و از بین برود آلرژن های قبلی حداقل 6 هفته طول می کشد، آزمایشات رژیم غذایی باید 8 تا 10 هفته طول بکشد.

اگر تمام خارش با رژیم جدید برطرف شد، احتمالا سگ شما حساسیت غذایی دارد. اگر اینطور است، پس شما دو راه دارید: یا در رژیم غذایی ضد حساسیت بمانید، یا به آرامی شروع به وارد کردن مجدد غذاها به رژیم غذایی سگ خود کنید و ببینید آیا علائم بازگشته است یا خیر.

اکثر والدین حیوانات خانگی به طور قابل درک نمی خواهند که خارش دوباره عود کند، بنابراین ترجیح می دهند سگ خود را با رژیم غذایی ضد آلرژی تغذیه کنند. 

اگر دامپزشک شما آزمایش رژیم غذایی را توصیه کرده است، مهم است که توصیه های غذایی او را دقیقاً دنبال کنید. رژیم‌های بدون نسخه، گزینه‌های ضد حساسیت خوبی برای آزمایش‌های غذایی در نظر گرفته نمی‌شوند، زیرا اغلب بر روی ماشین‌هایی ساخته می‌شوند که رژیم‌های دیگر را تولید می‌کنند. رژیم های هیپوآلرژنیک معمولاً روی دستگاه های اختصاصی ایجاد می شوند که به دقت تمیز می شوند تا از آلودگی متقابل با آلرژن ها جلوگیری شود.

رژیم های هیدرولیز شده در مقابل رژیم های جدید پروتئین

دو نوع غذای اصلی برای آزمایش های رژیمی وجود دارد: جیره های هیدرولیز شده، که غذاهایی هستند که برای از بین بردن آلرژن ها تولید می شوند، یا رژیم های پروتئینی جدید، که در آن به سگ خود پروتئین و کربوهیدراتی می خورید که قبلا هرگز نخورده است.

درمان محیط زیست :

اگر سگی دارید که آلرژی دارد، پس باید در مورد محیطی که سگ شما در آن زندگی می کند نیز فکر کنید، به خصوص اگر سگ شما از آلرژی به کک یا آتوپی رنج می برد. آنها عبارتند از:

- کنترل کک

- قرار گرفتن در معرض آلرژن ها را کاهش دهید

- ترکیبی از درمان ها

کنترل کک :

اگر سگ شما به کک آلرژی دارد، نیش فقط یک کک می تواند او را دیوانه کند. از کنترل کک در تمام سگ ها و گربه ها در خانه به طور مداوم در طول فصل کک استفاده کنید تا حساسیت به کک را تحت کنترل داشته باشید. (مطمئن شوید که از درمان کک و کنه استفاده می کنید که به طور خاص برای هر نوع حیوان خانگی فرموله شده است. به عبارت دیگر، درمان کک و کنه برای سگ ها را به گربه خود ندهید و بالعکس.)

قرار گرفتن در معرض آلرژن ها را کاهش دهید :

اگر سگ شما مستعد آلرژی های فصلی است، باید قرار گرفتن در معرض آلرژن ها را کاهش دهید. از یک فیلتر HEPA در کوره خود استفاده کنید، تعدادی تصفیه کننده هوا را به برق بزنید، بستر را با یک مانع حساسیت زا بپوشانید، و در طول فصل آلرژی هفته ای یکبار ملافه های حیوانات خانگی را با یک شوینده ملایم و ضد حساسیت بشویید.

ترکیبی از درمان ها :

بنابراین، چه چیزی می توانید به سگ خود برای آلرژی بدهید؟ هر سگی منحصر به فرد است و علل و شدت آن می تواند متفاوت باشد، بنابراین پاسخ ممکن است پیچیده تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید. کنترل آلرژی نیاز به آزمون و خطا دارد و معمولاً به ترکیبی از درمان ها نیاز دارد. با کار با دامپزشک خود، می توانید کشف کنید که برای آلرژی به سگ خود چه چیزی بدهید و خارش را برای همیشه متوقف کنید.

سوالات متداول آلرژی سگ :

چه چیزی باعث آلرژی سگ می شود؟

در سگ‌ها، آلرژی می‌تواند توسط گرده، گرد و غبار، کپک، شوره و سایر مواد حساسیت‌زا ایجاد شود، درست مانند انسان. سگ ها همچنین می توانند به بزاق کک آلرژی داشته باشند که توسط کک ها و نیش و نیش حشرات گزیده می شوند. سگ‌ها همچنین می‌توانند به مواد غذایی خود آلرژی داشته باشند که در نتیجه باعث خارش پوست و اختلالات گوارشی می‌شود.

آیا آلرژی سگ برطرف می شود؟

هنگامی که سگ دچار آلرژی می شود، معمولاً به خودی خود از بین نمی رود. درمان با هدف کاهش خارش و اجتناب از آلرژن آزاردهنده تا حد امکان انجام می شود.

تنها راه برای به حداقل رساندن واقعی آلرژی این است که سگ را از نظر آلرژن آزمایش کنید و سپس یک سری واکسن های آلرژی را شروع کنید، که در آن سگ یک سری تزریقات حاوی مقادیر بسیار کمی آلرژن دریافت می کند و در نتیجه به مرور زمان سگ را نسبت به ماده حساسیت زا از بین می برد. و درمان پاسخ آلرژیک شات‌ها آلرژی را درمان نمی‌کنند، اما می‌توانند بدن را تا حد زیادی به آن‌ها عادت دهند. با گذشت زمان، علائم بهبود می یابند و ممکن است حیوان خانگی به این اندازه علائم نداشته باشد.

آیا آلرژی سگ می تواند باعث اسهال یا سرفه شود؟

در سگ ها، شایع ترین علائم مرتبط با آلرژی، علائم مربوط به پوست است، یعنی خارش، خاراندن و ریزش مو. در برخی موارد، آلرژی می‌تواند بر سیستم گوارشی نیز تأثیر بگذارد، مانند زمانی که سگ چیزی را می‌خورد که به آن حساسیت دارد، که می‌تواند باعث علائم پوستی و علائم گوارشی از جمله استفراغ، اسهال یا گاز زیاد شود.

آیا می توانید به سگ بنادریل بدهید؟

بله، سگ ها می توانند دیفن هیدرامین را که ماده فعال بنادریل است، تحمل کنند. دوز استاندارد 1 میلی گرم در هر پوند است. با این حال همه سگ ها نمی توانند بنادریل را تحمل کنند و بنادریل ممکن است با سایر داروها تداخل داشته باشد. همیشه قبل از دادن بنادریل به سگ خود با دامپزشک خود مشورت کنید.

آیا می توانید به سگ کلاریتین بدهید؟ اگر بله، چه مقدار کلاریتین می توانم به سگم بدهم؟

لوراتادین، ترکیبات فعال کلاریتین، دارویی بی خطر برای استفاده در سگ ها برای آلرژی است. دوز معمولی 0.1-0.05 میلی گرم بر پوند وزن بدن است. لوراتادین می تواند عوارض جانبی ایجاد کند و با برخی از داروها تداخل دارد و فقط باید تحت نظارت دامپزشک تجویز شود. قبل از دادن لوراتادین به سگ خود با دامپزشک خود مشورت کنید و هرگز به سگ Claritin D ندهید زیرا حاوی سودوافدرین است.

تفاوت بنادریل و کلاریتین چیست؟

در حالی که بنادریل و کلاریتین هر دو داروهای آنتی هیستامین هستند، مواد فعال متفاوت هستند. بنادریل حاوی دیفن هیدرامین و کلاریتین حاوی لوراتادین است.

آیا می توانید به سگ ها قرص پپتو بدهید؟

Pepto-Bismol (بیسموت ساب سالیسیلات) برای اکثر سگ ها بی خطر است. با این حال، سالیسیلات های موجود در دارو در موارد نادر می توانند باعث خونریزی معده شوند و بیسموت موجود در دارو اغلب مدفوع را سیاه می کند. پس از صحبت با دامپزشک خود بیش از یک تا دو دوز مصرف نکنید. و اگر علائم بهبود نیافت، با دامپزشک خود تماس بگیرید.

آیا می توانید به سگ Zyrtec بدهید؟ اگر چنین است، چه مقدار Zyrtec می توانم به سگم بدهم؟

ماده فعال زیرتک ستیریزین است و دارویی بی خطر برای استفاده در سگ برای آلرژی است. دوز معمولی 0.5 میلی گرم / پوند از وزن بدن، با حداکثر دوز 20 میلی گرم است. ستیریزین می تواند عوارض جانبی ایجاد کند و با برخی از داروها تداخل دارد و فقط باید تحت نظارت دامپزشک تجویز شود. قبل از دادن ستیریزین به سگ خود با دامپزشک خود مشورت کنید و هرگز به سگ Zyrtec D ندهید زیرا حاوی سودوافدرین است.

ارسال دیدگاه

    هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.