14 نژاد گربه که با سگ ها کنار می آیند

14 نژاد گربه که با سگ ها کنار می آیند

 

اگر در حال حاضر یک سگ دارید اما دوست دارید یک گربه را به خانواده خود اضافه کنید، ممکن است تصور کنید که وجود سگ در کنار گربه ممنوع است. اما اصلا اینطور نیست! اگرچه درست است که برخی از گربه‌ها و سگ‌ها با هم کنار نمی‌آیند، بسیاری از نژادهای گربه وجود دارند که در اطراف سگ‌ها دوستانه هستند.

با این حال، آسان‌ترین کار این است که گربه‌ها را با ایده زندگی با سگ در حالی که هنوز بچه گربه هستند آشنا کنیم. انتخاب یکی از این 14 نژاد گربه به شما بهترین شانس را برای ایجاد یک خانواده شاد می دهد که در آن گربه و سگ شما می توانند در نهایت با هم ارتباط برقرار کنند. حتی ممکن است آنها را در حال چرت زدن و بازی با هم بیابید که نشانه ی یک خانواده شاد است.

14 نژاد گربه که بیشتر با سگ ها کنار می آیند

1- بیرمن

بیرمن زیبا از برمه می آید، که اکنون میانمار نامیده می شود، جایی که آنها را به عنوان گربه های معبد نگهداری می کردند. افسانه ها حاکی از آن است که کت های متمایز و چشمان آبی روشن آنها توسط یک الهه به آنها اهدا شده است.این ممکن است یک افسانه باشد، اما نگرش بیرونی و بازیگوش بیرمن آنها را به یک گربه عالی برای خانه ای با سگ تبدیل می کند. آنها ساکت هستند اما دوست دارند درگیر زندگی روزمره باشند. طبیعت کنجکاو آنها به این معنی است که حتی ممکن است از فرصت پیاده روی در زمانی که سگ خود را می برید لذت ببرند!

خلق و خوی = دوستانه و بازیگوش

وزن = 6-12 پوند

طول عمر = 12-16 سال

2- حبشی

تصور می‌شود که نژاد حبشی از آسیای جنوب شرقی می‌آید و این نژاد ممکن است در کشتی‌های بریتانیایی و هلندی به عنوان موش‌گر استفاده شده باشد. گربه حبشی شخصیت فوق العاده ای دارد که بازیگوش و جذاب است.آنها عاشق زندگی کامل هستند و اغلب می توان آنها را در بالاترین نقطه خانه های خود جستجو کرد. آنها به خانه ای که دارای سگ می باشد به راحتی اضافه می شوند، زیرا همیشه برای یک بازی آماده هستند و از یادگیری ترفندها در کنار دوستان سگ خود خوشحال خواهند شد.

خلق و خوی = برونگرا و بازیگوش

وزن = 6-10 پوند

طول عمر = 9-15سال

3-بُمبئی 

نژاد خیره کننده بمبئی در ابتدا در دهه 1950 با تلاقی موهای کوتاه سیاه آمریکایی با گربه های برمه ای سمور ایجاد شد. این گربه های پرانرژی و دوست داشتنی سازگار هستند، که آنها را به بهترین انتخاب گربه برای یک خانواده شلوغ و چند حیوان خانگی تبدیل می کند.آنها دوست دارند که رئیس همه حیوانات خانواده باشند، بنابراین ممکن است به سگ ها یادآوری کنند که مکان خود را بدانند! آنها از یادگیری ترفندهای جدید و گذراندن زمان زیادی با صاحبان خود لذت می برند.

خلق و خوی = هوشمند و برون گرا

وزن =8-15 پوند

طول عمر =12-20سال

4-مو کوتاه آمریکایی

تاریخچه این نژاد نمادین به گربه هایی می رسد که در سال 1620 با کشتی های زائر به آمریکا آمدند.این گربه‌های سازگار آرام هستند و در عین حال که از بازی کردن لذت می‌برند، عاشق چرت زدن هم هستند! آنها هم با مردم و هم با سایر حیوانات به طور یکسان اجتماعی هستند. اکثر مو کوتاه های آمریکایی با سگ ها به خوبی کنار می آیند.

خلق و خوی = سازگار و دوستانه

وزن =7-12پوند

طول عمر =15-20سال

5-گربه جنگلی نروژی

گربه جنگلی نروژی برای زنده ماندن در شرایط یخبندان زمستان نروژی ساخته شده است، اما این روزها، آنها به همان اندازه خوشحال هستند که از راحتی یک خانه گرم لذت می برند! این گربه ها ممکن است بزرگ باشند، اما با خانواده خود نیز بسیار مهربان و دوستانه هستند.آنها ممکن است کمی مراقب غریبه ها باشند، بنابراین ممکن است آنها را در بالاترین نقطه ای که می توانند پیدا کنند پنهان شده اند. آنها به خوبی با سگ ها کنار می آیند و ممکن است هر دو آنها را در حال بازی در حوضچه حیاط خلوت خود بیابید، این نژاد عاشق آب است.

خلق و خوی = دوستانه و ملایم

وزن =13-22پوند

طول عمر =12-16سال

6-مین کون

این نژاد کاملاً آمریکایی است از دهه 1800 وجود داشته است، زمانی که آنها به دلیل توانایی خود در حفظ مزارع و کشتی ها از جوندگان مورد توجه قرار گرفتند. این گربه های بزرگ به کندی بالغ می شوند و ممکن است تا 5 سالگی به اندازه کامل نرسند.مین کون ها محبت آمیز هستند اما بیش از حد خواستار نیستند. آنها به خوبی با حیوانات خانگی دیگر کنار می آیند و خوشحال خواهند شد که تا زمان شام با سگ بازی کنند. آنها از نشستن روی پاهای مردم لذت نمی برند، اما دوست دارند روی مبل بنشینند.

خلق و خوی = مهربون و سازگار

وزن =9-18پوند

طول عمر =9-15سال

7-راگدول

راگدول به خوبی با سگ ها کنار می آید زیرا آنها نمی توانند کاری متفاوت انجام دهند! این گربه های  دارای مو بلند زیبا و چشمان آبی چشمگیر هستند. آنها یک نژاد نسبتاً جدید هستند که فقط در سال 2000 توسط انجمن گربه‌پرستان پذیرفته شده‌اند.آنها آرام هستند اما همچنان از یک جلسه بازی با هم خانه های سگ خود لذت خواهند برد.

خلق و خوی = ملایم و باهوش

وزن =10-20پوند

طول عمر =12-17سال

8-سیبری

این نژاد مقاوم از سیبری قطبی است، جایی که پوشش ضخیم و ضد آب آنها را از آب و هوای سخت محافظت می کرد. این روزها، گربه‌های سیبری از حضور در خانه خوشحال‌تر از این هستند که مجبور باشند خود را تامین کنند آنها مردم و سایر حیوانات خانگی را دوست دارند، بنابراین انتخاب بسیار خوبی برای خانه ای با سگ دارند.حتی ممکن است گربه و سگ خود را پیدا کنید که با هم رفت و آمد می کنند و در هر آبی که پیدا می کنند بازی می کنند! طبیعت بازیگوش و برون گرا آنها به این معنی است که آنها به راحتی می توانند خود را با یک خانواده چند حیوان خانگی وفق دهند.

خلق و خوی = بازیگوش و مهربون

وزن =8-17پوند

طول عمر =11-18سال

9-بابتیل ژاپنی

بابتیل های ژاپنی حداقل 1000 سال است که در ژاپن یافت می شوند و نماد محبوب شانس هستند. این نژاد نسبتاً پرحرف است، اگرچه صدای بلندی ندارند.آنها عاشق بازی هستند و اغلب می توان آنها را در حال حمل اسباب بازی در خانه یا بازی با شیر آب دید زیرا آنها عاشق آب هستند! طبیعت بیرونی آنها، آنها را به یک سرگرمی عالی برای سگ ها تبدیل می کند، که آنها انتظار دارند تا زمانی که شما بیرون از خانه هستید آنها را سرگرم کنند.

خلق و خوی = مهربون و باهوش

وزن =6-10پوند

طول عمر =9-15سال

10-تونکینز

تونکینز نژادهای برمه ای و سیامی را با هم ترکیب می کند تا یک گربه دوست داشتنی  را ایجاد کند که حرف های زیادی برای گفتن دارد! این گربه‌های دوست‌داشتنی مشتاق توجه هستند، و چه از سوی مردم باشد و چه سگ، اهمیتی به آنها نخواهد داد. گربه‌های تونکینز اهلی هستند و معمولاً از ملاقات با غریبه‌ها و پیدا کردن دوستان جدید خوشحال می‌شوند. آن‌ها از تنها ماندن در خانه در تمام طول روز لذت نمی‌برند، بنابراین داشتن یک همدم سگ می‌تواند راه خوبی برای کمک به آنها باشد تا شاد و مشغول بمانند.

خلق و خوی = برونگرا و پر انرژی

وزن =6-12پوند

طول عمر =10-16سال

11-مو کوتاه بریتانیایی

مو کوتاه بریتانیایی یکی از اولین گربه‌های اصیل بود که در نمایشگاه گربه‌ها به نمایش گذاشته شد و از آن زمان تاکنون مورد علاقه شدید گربه‌دوستان در سراسر جهان بوده است. این گربه‌های آرام تقریباً همه چیز را در دست می‌گیرند، بنابراین اشتراک‌گذاری خانه‌شان با سگ به هیچ وجه خز آن‌ها را خراب نمی‌کند. در حالی که از توجه و محبت لذت می برند، مطالبه گر نیستند. طبیعت مطمئن آنها به این معنی است که آنها بیش از حد توانایی ایستادن در کنار توله ها یا سگ های پرانرژی را دارند.

خلق و خوی = آرام و سازگار

وزن =7-17پوند

طول عمر =12-17سال

12-آنگورای ترکی

آنگورای ترکی از شهر آنکارا در ترکیه است که قبلا آنگورا نامیده می شد. این گربه های زیبا ممکن است باوقار و ظریف به نظر برسند، اما در واقع بسیار بازیگوش و بسیار باهوش هستند. این آنها را به همراهان خوبی برای سگ ها تبدیل می کند، زیرا آنها همیشه یکدیگر را سرگرم خواهند کرد. آنگوراهای ترکی جذاب اما مصمم هستند، بنابراین اگر تصمیم گرفته‌اند که وقت شام است، بهتر است گوش کنید زیرا تا زمانی که به آنها غذا ندهید تسلیم نخواهند شد.

خلق و خوی = بازیگوش و مهربون

وزن =5-9پوند

طول عمر =12-18سال

13-ون ترکی

وان ترکی  عاشق  آب  است و اغلب می توان آنها را در حال بازی با شیرها یا قرار دادن پنجه های خود در هر آبی که پیدا کرد پیدا کرد. مو متمایز آنها، با اندامی سفید و سر و دم رنگی، فوراً قابل تشخیص است. این گربه‌های باهوش به تعامل زیادی نیاز دارند، بنابراین زندگی با یک سگ می‌تواند راه‌حل مناسبی باشد. آنها حتی بازی کردن را دوست دارند.

خلق و خوی = هوشمند و برون گرا

وزن =10-18پوند

طول عمر =12-17سال

14-دوون رکس

دوون رکس متمایز در سال 1959 کشف شد و پوشش مجعد آنها نتیجه یک جهش ژنتیکی طبیعی است. این گربه های پرانرژی به همه چیزهایی که در اطرافشان می گذرد علاقه زیادی نشان می دهند و به همان اندازه که عاشق مردم هستند، تعامل با حیوانات خانگی دیگر را نیز دوست دارند. مو نازک آنها به این معنی است که آنها عاشق یافتن نقاط گرم برای چرت هستند و ممکن است در نهایت از سگ شما به عنوان یک بالش دنج استفاده کنند! آنها اهل گردش هستند و از پیاده روی و یادگیری ترفندها در کنار سگ شما لذت خواهند برد.

خلق و خوی =صمیمی و مهربون

وزن =5-10پوند

طول عمر =9-15سال

ارسال دیدگاه

    هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.